• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
17:47 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareAir Choice One #2634

WBR2634
Air Choice One "Weber" (alla flyg) (website) · St. Louis, MO
Southeast Iowa Rgnl ( – info)
Burlington, IA
Chicago O'Hare Intl ( – info)
Chicago, IL
16:57 CST
17:55 CST
Scheduled: 16:45 CST
Scheduled: 17:43 CST
Duration: 0 timmar 58 minuter
måndag 22 december 2014
Status Enligt plan (in 8 minuter)
Flygplan Cessna Caravan (enmotorig turboprop) (C208 – foton)
Hastighet Filed: 155 kts (graph)
Höjd Filed: 9,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 300 km    Planerat: 304 km
Sträcka BDF PLANO (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för WBR2634 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
22 dec 2014 C208Southeast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 16:57 CST 17:55 CST Enligt plan
19 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:05 CST 18:28 CST 1:23
18 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:50 CST 19:29 CST 1:39
17 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:20 CST 18:44 CST 1:24
16 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:01 CST 18:21 CST 1:20
15 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 18:21 CST 19:30 CST 1:09
12 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 16:46 CST 18:11 CST 1:25
11 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:04 CST 18:24 CST 1:20
10 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 16:51 CST 18:12 CST 1:21
9 dec 2014 C208/GSoutheast Iowa Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 16:50 CST 18:18 CST 1:28
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem