• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
22:38 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareUnited Parcel Service (5X) #300

Thumbnail
United Parcel Service 300 (spåra inkommande flyg)
UPS300 · "UPS" (alla flyg) ups.com
San Antonio Intl ()
General Mariano Escobedo Int'l ()
21:38 CST
22:21 CST
Scheduled: 20:56 CST
Scheduled: 21:39 CST
42 min
Duration: 43 minuter
söndag 21 december 2014
Status På väg (11 km avklarade; 438 km kvar)
Flygplan Airbus A300F4-600 (tvåmotorig jet) (H/A306/L – foton)
Hastighet 246 kts (planned: 460 kts) (graph)
Höjd climbing 5,000 fot (planned: 28,000 fot) (graph)
Avstånd Direkt: 448 km    Planerat: 457 km
Kabin
Sträcka MILET2 LRD J22 NLD UJ11 MTY
Denna flygresa sker delvis utanför FlightAware:s primära tjänsteområde. Lär dig mer om FlightAware:s täckning och tjänsteområden här.
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för UPS300 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
21 dec 2014 A306/LSan Antonio Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 21:38 CST 22:21 CST På väg
21 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()San Antonio Intl () 18:42 EST 20:06 CST 2:23
19 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 08:12 CST 09:03 CST 0:51
19 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:11 EST 06:30 CST 2:19
18 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 09:07 CST 10:03 CST (?) 0:56
18 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:24 EST 06:33 CST 2:08
17 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 07:16 CST 08:07 CST 0:51
17 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:03 EST 06:07 CST 2:03
16 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 08:05 CST 08:59 CST 0:53
16 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:51 EST 06:55 CST 2:03
14 dec 2014 A306/LSan Antonio Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 20:58 CST 21:41 CST (?) 0:42
14 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()San Antonio Intl () 17:29 EST 18:45 CST 2:16
12 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 07:02 CST 07:52 CST (?) 0:49
12 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:02 EST 05:56 CST 1:54
11 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 07:44 CST 08:37 CST 0:52
11 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 04:53 EST 05:45 CST 1:52
10 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 06:58 CST 07:49 CST 0:50
10 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:03 EST 05:55 CST 1:52
9 dec 2014 A306/LAustin-Bergstrom Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 07:12 CST 08:01 CST 0:48
9 dec 2014 A306/LLouisville Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 05:11 EST 06:05 CST 1:53
7 dec 2014 A306/LSan Antonio Intl ()General Mariano Escobedo Int'l () 22:26 CST 23:07 CST 0:41
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem