• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
21:46 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareCommutAir (C5) #5010

Thumbnail
CommutAir 5010 (spåra inkommande flyg)
UCA5010 · "Commutair" (alla flyg) commutair.com
Charlottesville-Albemarle ()
Washington Dulles Intl ()
06:28 EDT
07:01 EDT
Scheduled: 06:20 EDT
Scheduled: 06:53 EDT
Duration: 0 timmar 33 minuter
onsdag 22 oktober 2014
Status Enligt plan (in 8 timmar 41 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan de Havilland Dash 8-200 (tvåmotorig turboprop) (DH8B – foton)
Hastighet Filed: 121 kts (graph)
Avstånd Direkt: 125 km    Planerat: 124 km
PrisAverage: $241.00 (Flygbolagsuppgifter)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för UCA5010 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
23 okt 2014 DH8BCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:28 EDT 07:01 EDT Enligt plan
22 okt 2014 DH8BCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:28 EDT 07:01 EDT Enligt plan
21 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:31 EDT 06:59 EDT 0:28
20 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:36 EDT 07:04 EDT 0:28
17 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:24 EDT 06:59 EDT 0:35
16 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 07:56 EDT 08:23 EDT 0:27
15 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:51 EDT 07:31 EDT 0:40
14 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:56 EDT 07:26 EDT 0:30
13 okt 2014 DH8B/GCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:32 EDT 07:00 EDT 0:28
10 okt 2014 DH8BCharlottesville-Albemarle ()Washington Dulles Intl () 06:28 EDT 07:01 EDT Inställt
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem