• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
03:32 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareUnited (UA) #1240

Thumbnail
United 1240 (spåra inkommande flyg)
UAL1240 · "United" (alla flyg) united.com
San Francisco Intl ()
Gate 74
Denver Intl ()
Gate B28
Scheduled: 05:30 PDT
Scheduled: 08:40 MDT
Duration: 2 timmar 10 minuter
lördag 23 augusti 2014
Status Enligt plan (in 4 timmar 57 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Boeing 737-900 (tvåmotorig jet) (B739 – foton)
Hastighet Filed: 388 kts (graph)
Avstånd Direkt: 1,555 km    Planerat: 1,656 km
PrisAverage: $161.30 (Flygbolagsuppgifter)
KabinFörsta klass: Frukost / Economy: Mat till försäljning
Sträcka SFO2 SFO LIN PEONS INSLO DTA J84 EKR KAILE1 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för UAL1240 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
23 aug 2014 B739San Francisco Intl ()Denver Intl () 05:40 PDT 08:50 MDT Enligt plan
22 aug 2014 B739/LLos Angeles Intl ()Washington Dulles Intl () 06:27 PDT 14:02 EDT 4:35
21 aug 2014 B737/LLaGuardia ()Chicago O'Hare Intl () 06:14 EDT 07:14 CDT 2:00
20 aug 2014 B738/LLos Angeles Intl ()San Francisco Intl () 12:39 PDT 13:34 PDT 0:55
20 aug 2014 B738/LHouston Bush Int'ctl ()Los Angeles Intl () 07:28 CDT 08:25 PDT 2:57
19 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 23:00 PDT 07:11 EDT (+1) 5:11
19 aug 2014 B739/LPhiladelphia Intl ()San Francisco Intl () 18:40 EDT 21:15 PDT 5:35
18 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 20:49 PDT 04:41 EDT (+1) 4:51
18 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:40 MDT 17:25 PDT 2:45
17 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Denver Intl () 20:38 PDT 23:31 MDT 1:53
17 aug 2014 B733Los Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:28 MDT 17:14 PDT 2:46
16 aug 2014 B737/LSan Francisco Intl ()John Wayne () 19:34 PDT 20:39 PDT 1:05
16 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:47 MDT 17:27 PDT 2:40
15 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 21:07 PDT 05:01 EDT (+1) 4:54
15 aug 2014 B739/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 16:18 MDT 17:46 PDT 2:27
14 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 20:49 PDT 04:37 EDT (+1) 4:48
14 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:55 MDT 17:34 PDT 2:39
13 aug 2014 B739/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 21:28 PDT 05:15 EDT (+1) 4:46
13 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:36 MDT 17:22 PDT 2:46
12 aug 2014 B738/LSan Francisco Intl ()McCarran Intl () 20:56 PDT 22:00 PDT 1:03
12 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 17:37 MDT 19:10 PDT 2:33
11 aug 2014 B738/LSan Francisco Intl ()Newark Liberty Intl () 20:56 PDT 04:52 EDT (+1) 4:55
11 aug 2014 B738/LLos Cabos Int'l ()San Francisco Intl () 15:33 MDT 17:22 PDT 2:49
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem