• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
09:54 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareSwiss (LX) #638

Thumbnail
SWR638 · "SWISS" (alla flyg) (website)
Zurich (Kloten) ()
Charles de Gaulle/Roissy ()
Terminal 1
Scheduled: 12:30 CEST
7-day average: 12:42 CEST
Scheduled: 13:22 CEST
7-day average: 13:31 CEST
Duration: 1 timme 9 minuter
tisdag 21 oktober 2014
Status Landade för över 2 timmar sedan (spåra logg & grafik)
Flygplan Avro RJ-100 Avroliner (fyrmotorig jet) (RJ1H – foton)
Avstånd Direkt: 477 km    Planerat: 476 km    Flugit: 499 km
Denna flygresa sker delvis utanför FlightAware:s primära tjänsteområde. Lär dig mer om FlightAware:s täckning och tjänsteområden här.
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SWR638 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
22 okt 2014 RJ1HZurich (Kloten) ()Charles de Gaulle/Roissy () 12:40 CEST 13:40 CEST Enligt plan
21 okt 2014 RJ1HZurich (Kloten) ()Charles de Gaulle/Roissy () 12:43 CEST 13:47 CEST n/a
18 okt 2014 RJ1HZurich (Kloten) ()Charles de Gaulle/Roissy () 12:55 CEST 13:49 CEST 0:53
15 okt 2014 RJ1HZurich (Kloten) ()Charles de Gaulle/Roissy () 12:58 CEST 14:02 CEST 1:03
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem