• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
06:18 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareSouthwest (WN) #1108

Thumbnail
Southwest 1108
SWA1108 · "Southwest" (alla flyg) southwest.com
Port Columbus Intl ()
Chicago Midway Intl ()
Scheduled: 08:25 EST
Scheduled: 08:30 CST
Duration: 1 timmar 5 minuter
lördag 29 november 2014
Status Enligt plan (in 26 timmar 5 minuter)
Flygplan Boeing 737-700 (tvåmotorig jet) (B737 – foton)
Hastighet Filed: 227 kts (graph)
Avstånd Direkt: 455 km    Planerat: 455 km
PrisAverage: $99.00 (Flygbolagsuppgifter)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SWA1108 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
29 nov 2014 B737Port Columbus Intl ()Chicago Midway Intl () 08:35 EST 08:40 CST Enligt plan
26 nov 2014 B737/LPhoenix Sky Harbor Intl ()Albuquerque Intl Sunport () 23:02 MST 23:51 MST 0:49
26 nov 2014 B737/LLos Angeles Intl ()Phoenix Sky Harbor Intl () 20:17 PST 22:16 MST 0:59
25 nov 2014 B737/LPhoenix Sky Harbor Intl ()Albuquerque Intl Sunport () 23:50 MST 00:38 MST (+1) 0:48
25 nov 2014 B737/LLos Angeles Intl ()Phoenix Sky Harbor Intl () 20:08 PST 22:05 MST 0:57
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem