Thumbnail
Saudia 1428 (spåra inkommande flyg)
SVA1428 · "Saudia" (alla flyg) (website)
King Abdulaziz Int'l ()
Terminal S
Prince Mohammad Bin Abdulaziz ()
Scheduled: 02:45 AST
7-day average: 02:45 AST
Scheduled: 03:25 AST
7-day average: 03:27 AST
Duration: 0 timmar 40 minuter
onsdag 4 maj 2016
Status Enligt plan (in 9 timmar 10 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Airbus A321 (tvåmotorig jet) (A321 – foton)
Hastighet Filed: 264 kts (graph)
Avstånd Direkt: 325 km    Planerat: 325 km
Denna flygresa sker delvis utanför FlightAware:s primära tjänsteområde. Lär dig mer om FlightAware:s täckning och tjänsteområden här.
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SVA1428 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
4 maj 2016 A321King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 02:55 AST 03:35 AST Enligt plan
1 maj 2016 A320King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 04:01 AST 04:39 AST 0:37
30 apr 2016 A320King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 13:42 AST 14:14 AST 0:31
28 apr 2016 A320King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 10:39 AST 11:25 AST 0:45
27 apr 2016 A321King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 03:01 AST 03:42 AST 0:40
24 apr 2016 A320King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 04:06 AST 04:38 AST 0:31
23 apr 2016 A320King Abdulaziz Int'l ()Prince Mohammad Bin Abdulaziz () 13:38 AST 14:28 AST 0:49
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!