Thumbnail
SkyWest 5606 (spåra inkommande flyg)
SKW5606 · "SkyWest" (alla flyg) skywest.com
Hartsfield-Jackson Intl ()
Gate T14
Chicago O'Hare Intl ()
Gate B1
Scheduled: 13:31 EST
Scheduled: 14:23 CST
Duration: 1 timmar 52 minuter
fredag 12 februari 2016
Status Enligt plan (in 2 timmar 10 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Embraer 175 (tvåmotorig jet) (E170 – foton)
Hastighet Filed: 283 kts (graph)
Avstånd Direkt: 977 km    Planerat: 977 km
PrisAverage: $228.00 (Flygbolagsuppgifter)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SKW5606 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
12 feb 2016 E170Hartsfield-Jackson Intl ()Chicago O'Hare Intl () 13:41 EST 14:33 CST Enligt plan
11 feb 2016 CRJ7/LHouston Bush Int'ctl ()Tucson Intl () 09:20 CST 10:27 MST 2:07
10 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:39 CST 17:31 CST 0:52
9 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:34 CST 17:32 CST 0:58
8 feb 2016 CRJ7/LPalm Beach Intl ()Houston Bush Int'ctl () 17:52 EST 19:57 CST 3:05
6 feb 2016 CRJChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:21 CST 17:19 CST 0:58
5 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:32 CST 17:38 CST 1:06
4 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:18 CST 17:24 CST 1:06
3 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:31 CST 17:44 CST 1:13
2 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 17:17 CST 18:27 CST 1:10
1 feb 2016 CRJ7/LChicago O'Hare Intl ()Nashville Intl () 16:39 CST 17:43 CST 1:04
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!