• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
Live in Houston? Want to work at FlightAware? Check out our openings!
08:44 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareSkyWest (OO) #5228

Thumbnail
SkyWest 5228 (spåra inkommande flyg)
SKW5228 · "SkyWest" (alla flyg) skywest.com
Hartsfield-Jackson Intl ()
Gate D8
Houston Bush Int'ctl ()
Gate C25
Scheduled: 10:55 EDT
Scheduled: 11:42 CDT
Duration: 1 timmar 47 minuter
torsdag 23 oktober 2014
Status Enligt plan (in 2 timmar 10 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Canadair Regional Jet CRJ-700 (tvåmotorig jet) (CRJ7 – foton)
Hastighet Filed: 336 kts (graph)
Avstånd Direkt: 1,109 km    Planerat: 1,176 km
PrisAverage: $177.00 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka JCKTS8 JAMMR MEI AEX DOOBI2 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SKW5228 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
24 okt 2014 CRJ7Hartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:05 EDT 11:52 CDT Enligt plan
23 okt 2014 CRJ7Hartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:05 EDT 11:52 CDT Enligt plan
22 okt 2014 CRJ7/LHouston Bush Int'ctl ()Eppley Airfield () 09:05 CDT 10:49 CDT 1:44
21 okt 2014 CRJDenver Intl ()Springfield () 17:38 MDT 20:03 CDT 1:25
20 okt 2014 CRJ7/LHartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:23 EDT 12:03 CDT 1:40
19 okt 2014 E170/LChicago O'Hare Intl ()LaGuardia () 19:30 CDT 22:09 EDT 1:39
19 okt 2014 E170/QCalgary Int'l ()Chicago O'Hare Intl () 11:26 MDT 15:22 CDT 2:56
18 okt 2014 CRJ7/LHouston Bush Int'ctl ()Eppley Airfield () 19:43 CDT 21:26 CDT 1:43
17 okt 2014 CRJ7/LHartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:17 EDT 12:02 CDT 1:45
16 okt 2014 CRJ7/LHartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:16 EDT 12:00 CDT 1:44
15 okt 2014 CRJ7/LHouston Bush Int'ctl ()Eppley Airfield () 09:16 CDT 11:11 CDT 1:55
14 okt 2014 CRJDenver Intl ()Springfield () 17:31 MDT 19:55 CDT 1:24
13 okt 2014 CRJ7/LAustin-Bergstrom Intl ()Houston Bush Int'ctl () 15:13 CDT 15:51 CDT 0:38
13 okt 2014 CRJ7/LHartsfield-Jackson Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 11:50 EDT 13:30 CDT 2:40
13 okt 2014 CRJ7/LHartsfield-Jackson Intl ()Houston Bush Int'ctl () 11:50 EDT Omdirigerat
12 okt 2014 E170/LChicago O'Hare Intl ()LaGuardia () 21:03 CDT 23:39 EDT 1:36
12 okt 2014 E170/QCalgary Int'l ()Chicago O'Hare Intl () 11:49 MDT 15:52 CDT 3:03
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem