Thumbnail
SkyWest 5205 (spåra inkommande flyg)
SKW5205 · "SkyWest" (alla flyg) skywest.com
Houston Bush Int'ctl ()
Gate B76
Austin-Bergstrom Intl ()
Gate 25
Scheduled: 12:50 CDT
Scheduled: 13:26 CDT
Duration: 0 timmar 36 minuter
söndag 29 mars 2015
Status Enligt plan (in 8 timmar 9 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Canadair Regional Jet CRJ-700 (tvåmotorig jet) (CRJ7 – foton)
Hastighet Filed: 276 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 225 km    Planerat: 248 km
PrisAverage: $125.01 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka BNDTO2 MNURE WLEEE WLEEE3 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SKW5205 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
29 mar 2015 CRJ7Houston Bush Int'ctl ()Austin-Bergstrom Intl () 12:59 CDT 13:35 CDT Enligt plan
28 mar 2015 CRJ7/LGlacier Park Intl ()Chicago O'Hare Intl () 12:22 MDT 16:01 CDT 2:39
27 mar 2015 E170Chicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:27 CDT 17:53 EDT 1:26
26 mar 2015 E170Chicago O'Hare Intl ()Reagan National () 16:11 CDT 18:40 EDT 1:29
25 mar 2015 E170Chicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:33 CDT 17:53 EDT 1:20
24 mar 2015 E170/LChicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:51 CDT 18:12 EDT 1:20
23 mar 2015 E170Chicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:20 CDT 17:49 EDT Inställt
21 mar 2015 CRJ7/LSan Francisco Intl ()Yampa Valley () 13:34 PDT 16:18 MDT 1:44
20 mar 2015 E170/LChicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:25 CDT 17:46 EDT 1:21
19 mar 2015 E170/LChicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:46 CDT 18:05 EDT 1:18
18 mar 2015 E170/LChicago O'Hare Intl ()Reagan National () 15:18 CDT 17:41 EDT 1:22
17 mar 2015 E170/LChicago O'Hare Intl ()Reagan National () 16:00 CDT 18:17 EDT 1:17
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!