Thumbnail
SkyWest 4616 (spåra inkommande flyg)
SKW4616 · "SkyWest" (alla flyg) skywest.com
Capital Region Intl ()
Gate 6
Minneapolis/St Paul Intl ()
Gate B6
Scheduled: 12:55 EDT
Scheduled: 13:09 CDT
Duration: 1 timmar 14 minuter
torsdag 3 september 2015
Status Rullar (pushed from gate 10 minuter ago)
Flygplan Canadair Regional Jet CRJ-200 (tvåmotorig jet) (CRJ – foton)
Hastighet Filed: 415 kts (graph)
Höjd Filed: 32,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 731 km    Planerat: 792 km
PrisAverage: $256.99 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka WELKO IDIOM MUSCL2 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för SKW4616 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
4 sep 2015 CRJCapital Region Intl ()Minneapolis/St Paul Intl () 13:05 EDT 13:15 CDT Enligt plan
4 sep 2015 CRJMinneapolis/St Paul Intl ()Capital Region Intl () 10:05 CDT 12:18 EDT Enligt plan
3 sep 2015 CRJCapital Region Intl ()Minneapolis/St Paul Intl () 13:05 EDT 13:19 CDT Rullar
3 sep 2015 CRJMinneapolis/St Paul Intl ()Capital Region Intl () 10:17 CDT 12:33 EDT 1:16
2 sep 2015 CRJCapital Region Intl ()Minneapolis/St Paul Intl () 13:23 EDT 13:40 CDT 1:17
2 sep 2015 CRJMinneapolis/St Paul Intl ()Capital Region Intl () 10:21 CDT 12:31 EDT 1:10
1 sep 2015 CRJ2Capital Region Intl ()Minneapolis/St Paul Intl () 13:48 EDT 13:58 CDT 1:10
1 sep 2015 CRJMinneapolis/St Paul Intl ()Capital Region Intl () 11:04 CDT 13:09 EDT 1:05
31 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:31 CDT 18:31 MDT 3:00
31 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:31 MDT 15:13 CDT 2:42
30 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:35 CDT 18:21 MDT 2:46
30 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:43 MDT 15:27 CDT 2:44
29 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:25 CDT 17:59 MDT 2:34
29 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:21 MDT 15:00 CDT 2:39
28 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:55 CDT 18:39 MDT 2:44
28 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:35 MDT 15:29 CDT 2:54
27 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:34 CDT 18:30 MDT 2:56
27 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:31 MDT 15:10 CDT 2:39
26 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:39 CDT 18:37 MDT 2:58
26 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:31 MDT 15:04 CDT 2:33
25 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:35 CDT 18:33 MDT 2:58
25 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:34 MDT 15:09 CDT 2:35
24 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:35 CDT 18:34 MDT 2:59
24 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:25 MDT 14:58 CDT 2:33
23 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:42 CDT 18:43 MDT 3:01
23 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:29 MDT 14:56 CDT 2:27
22 aug 2015 CRJ9/LChicago O'Hare Intl ()Salt Lake City Intl () 16:20 CDT 18:10 MDT 2:50
22 aug 2015 CRJ9/LSalt Lake City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 11:25 MDT 14:49 CDT 2:24
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!