Thumbnail
Horizon 2408
QXE2408 · "Horizon Air" (alla flyg) alaskaair.com
Seattle-Tacoma Intl ()
Vancouver Int'l ()
12:00 PDT
12:32 PDT
Scheduled: 11:50 PDT
Scheduled: 12:22 PDT
Duration: 0 timmar 32 minuter
lördag 1 augusti 2015
Status Enligt plan (in 42 minuter)
Flygplan de Havilland Dash 8-400 (tvåmotorig turboprop) (DH8D – foton)
Hastighet Filed: 333 kts (graph)
Höjd Filed: 14,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 205 km    Planerat: 267 km
Sträcka PAE GRIZZ4
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för QXE2408 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
1 aug 2015 DH8DSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:00 PDT 12:32 PDT Enligt plan
31 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 11:57 PDT 12:26 PDT 0:29
30 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:00 PDT 12:29 PDT 0:29
29 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:03 PDT 12:29 PDT 0:26
28 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:04 PDT 12:31 PDT 0:27
27 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:21 PDT 13:06 PDT 0:45
26 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:09 PDT 12:43 PDT 0:34
25 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:04 PDT 12:32 PDT 0:28
24 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:17 PDT 12:48 PDT 0:30
23 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:11 PDT 12:41 PDT 0:30
22 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:49 PDT 13:18 PDT 0:29
21 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:14 PDT 12:42 PDT 0:28
20 jul 2015 DH8D/GSeattle-Tacoma Intl ()Vancouver Int'l () 12:12 PDT 12:45 PDT 0:32
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!