• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
20:34 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårarePiedmont (PI) #4309

Thumbnail
Piedmont 4309
PDT4309 · "Piedmont" (alla flyg) (website)
Charlotte/Douglas Intl ()
Pitt-Greenville ()
Scheduled: 16:14 EDT
7-day average: 16:28 EDT
Scheduled: 17:06 EDT
7-day average: 17:20 EDT
Duration: 0 timmar 52 minuter
söndag 31 augusti 2014
Status Enligt plan (in 19 timmar 39 minuter)
Flygplan de Havilland Dash 8-300 (tvåmotorig turboprop) (DH8C – foton)
Hastighet Filed: 208 kts (graph)
Avstånd Direkt: 327 km    Planerat: 360 km
PrisAverage: $185.50 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka HUG2 GIPPR SDZ V54 FAY (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för PDT4309 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
31 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 17:58 EDT 18:50 EDT Enligt plan
31 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:18 EDT 17:10 EDT Enligt plan
29 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:00 EDT 18:57 EDT 0:57
29 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:32 EDT 17:24 EDT 0:52
28 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 19:03 EDT 20:01 EDT 0:58
28 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 17:38 EDT 18:25 EDT 0:47
27 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:03 EDT 19:03 EDT 1:00
27 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:28 EDT 17:17 EDT 0:49
26 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 17:49 EDT 18:32 EDT 0:43
26 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:25 EDT 17:19 EDT 0:54
25 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:13 EDT 19:13 EDT 1:00
25 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:46 EDT 17:39 EDT 0:53
24 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:00 EDT 18:57 EDT 0:57
24 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:36 EDT 17:27 EDT 0:51
22 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:29 EDT 19:28 EDT 0:59
22 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 17:11 EDT 18:01 EDT 0:50
21 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:22 EDT 19:22 EDT 1:00
21 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 17:03 EDT 17:48 EDT 0:45
20 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 17:47 EDT 18:43 EDT 0:56
20 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:21 EDT 17:06 EDT 0:45
19 aug 2014 DH8CPitt-Greenville ()Charlotte/Douglas Intl () 18:10 EDT 19:08 EDT 0:58
19 aug 2014 DH8CCharlotte/Douglas Intl ()Pitt-Greenville () 16:48 EDT 17:36 EDT 0:48
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem