Thumbnail
N901QS / EJA901
NETJETS SALES INC · OKLAHOMA CITY OK (registration)
Westchester County ( – info)
White Plains, NY
Teterboro ( – info)
Teterboro, NJ
10:36 EDT
10:48 EDT
Scheduled: 11:00 EDT
Scheduled: 11:12 EDT
Duration: 0 timmar 12 minuter
lördag 30 maj 2015
Status Enligt plan (in 1 timmar 50 minuter)
Flygplan Cessna Citation X (tvåmotorig jet) (C750 – foton)
Hastighet Filed: 258 kts (graph)
Höjd Filed: 4,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 38 km    Planerat: 129 km
Sträcka CMK V623 SAX (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för N901QS från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
30 maj 2015 C750Westchester County ()Teterboro () 10:36 EDT 10:48 EDT Enligt plan
29 maj 2015 C750/LBoeing Field Intl ()Westchester County () 10:28 PDT 17:49 EDT 4:21
27 maj 2015 C750Los Cabos Int'l ()Boeing Field Intl () 15:06 MDT 16:39 PDT 2:32
27 maj 2015 C750/LLone Star Executive ()Los Cabos Int'l () 11:02 CDT 12:18 MDT (?) 2:16
26 maj 2015 C750/LDupage ()Lone Star Executive () 20:31 CDT 22:28 CDT 1:57
26 maj 2015 C750/LAkron-Canton Rgnl ()Dupage () 18:42 EDT 18:46 CDT 1:04
26 maj 2015 C750/LBermuda Int'l ()Akron-Canton Rgnl () 08:47 ADT 10:04 EDT 2:17
25 maj 2015 C750/LTeterboro ()Bermuda Int'l () 13:57 EDT 16:23 ADT 1:26
24 maj 2015 C750/LJacksonville Intl ()Teterboro () 09:52 EDT 11:40 EDT 1:48
23 maj 2015 C750/LOrlando Intl ()Jacksonville Intl () 18:10 EDT 18:41 EDT 0:31
23 maj 2015 C750/LToronto Pearson Int'l ()Orlando Intl () 14:52 EDT 16:58 EDT 2:06
23 maj 2015 C750Sarnia (Chris Hadfield) ()Toronto Pearson Int'l () 12:44 EDT 13:12 EDT 0:28
23 maj 2015 C750/LNewark Liberty Intl ()Sarnia (Chris Hadfield) () 10:19 EDT 11:25 EDT 1:06
22 maj 2015 C750/LSmith Reynolds ()Newark Liberty Intl () 18:15 EDT 19:12 EDT 0:57
22 maj 2015 C750/LTeterboro ()Smith Reynolds () 11:21 EDT 12:32 EDT 1:11
22 maj 2015 C750/LBoston Logan Intl ()Teterboro () 09:42 EDT 10:36 EDT 0:54
21 maj 2015 C750/LScottsdale ()Boston Logan Intl () 14:12 MST 21:00 EDT 3:48
21 maj 2015 C750/LLos Angeles Intl ()Scottsdale () 12:17 PDT 13:07 MST 0:50
20 maj 2015 C750/LAsheville Rgnl ()Los Angeles Intl () 17:09 EDT 18:22 PDT 4:13
20 maj 2015 C750/LGeneral Mitchell Intl ()Asheville Rgnl () 14:01 CDT 16:13 EDT 1:12
19 maj 2015 C750/LRaleigh-Durham Intl ()General Mitchell Intl () 10:43 EDT 11:29 CDT 1:46
19 maj 2015 C750/LDekalb-Peachtree ()Raleigh-Durham Intl () 07:56 EDT 08:53 EDT 0:57
19 maj 2015 C750/LHartsfield-Jackson Intl ()Dekalb-Peachtree () 06:14 EDT 06:23 EDT 0:09
17 maj 2015 C750/LAsheville Rgnl ()Barrow County () 16:45 EDT 17:48 EDT 1:03
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!