• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
19:30 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareN442GJ

Thumbnail
N442GJ
MLW LA PALOMA INC · LAWRENCEVILLE GA (registration)
Blue Grass ( – info)
Lexington, KY
Gwinnett County ( – info)
Lawrenceville, GA
19:18 EDT
20:03 EDT
Scheduled: 19:30 EDT
Scheduled: 20:15 EDT
12 min
33 min
Duration: 45 minuter
onsdag 30 juli 2014
Status På väg / I tid (57 km avklarade; 399 km kvar)
Flygplan Beechcraft Beechjet (tvåmotorig jet) (BE40/L – foton)
Hastighet 339 kts (planned: 459 kts) (graph)
Höjd climbing 17,200 fot (planned: 27,000 fot) (graph)
Avstånd Direkt: 456 km    Planerat: 484 km
Sträcka VXV AWSON2 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för N442GJ från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
30 jul 2014 BE40/LBlue Grass ()Gwinnett County () 19:18 EDT 20:03 EDT På väg
30 jul 2014 BE40/LBrainerd Lakes Rgnl ()Blue Grass () 15:58 CDT 18:40 EDT 1:42
30 jul 2014 BE40/LPellston Rgnl ()Brainerd Lakes Rgnl () 12:57 EDT 13:08 CDT 1:11
29 jul 2014 BE40/LSt Paul Holman Fld ()Pellston Rgnl () 12:50 CDT 14:47 EDT 0:57
29 jul 2014 BE40/LDes Moines Intl ()St Paul Holman Fld () 10:39 CDT 11:24 CDT 0:45
28 jul 2014 BE40/LChicago O'Hare Intl ()Des Moines Intl () 20:38 CDT 21:31 CDT 0:52
28 jul 2014 BE40/LChicago Midway Intl ()Chicago O'Hare Intl () 13:44 CDT 13:58 CDT 0:14
28 jul 2014 BE40/LSan Antonio Intl ()Chicago Midway Intl () 10:15 CDT 12:43 CDT 2:28
27 jul 2014 BE40/LTulsa Intl ()San Antonio Intl () 17:22 CDT 18:33 CDT 1:11
27 jul 2014 BE40/LMoore County ()Tulsa Intl () 13:19 EDT 14:33 CDT 2:14
26 jul 2014 BE40/LMyrtle Beach Intl ()Moore County () 14:27 EDT 14:50 EDT 0:23
26 jul 2014 BE40/LWestchester County ()Myrtle Beach Intl () 12:30 EDT 13:58 EDT 1:27
25 jul 2014 BE40/LLaconia Muni ()Westchester County () 14:36 EDT 15:25 EDT 0:49
25 jul 2014 BE40/LDekalb-Peachtree ()Laconia Muni () 09:51 EDT 12:01 EDT 2:10
25 jul 2014 BE40/LGwinnett County ()Dekalb-Peachtree () 07:59 EDT 08:04 EDT 0:05
24 jul 2014 BE40/LW Georgia Regional ()Gwinnett County () 18:08 EDT 18:26 EDT 0:18
24 jul 2014 BE40/LMarco Island ()W Georgia Regional () 16:03 EDT 17:29 EDT 1:26
24 jul 2014 BE40/LOrlando Intl ()Marco Island () 13:39 EDT 14:15 EDT 0:36
23 jul 2014 BE40/LJacksonville Intl ()Orlando Intl () 17:49 EDT 18:27 EDT 0:38
23 jul 2014 BE40/LCincinnati Muni ()Jacksonville Intl () 15:43 EDT 17:20 EDT 1:37
22 jul 2014 BE40/LOrlando Intl ()Cincinnati Muni () 14:16 EDT 16:03 EDT 1:47
22 jul 2014 BE40/LMalcolm Mc Kinnon ()Orlando Intl () 12:54 EDT 13:39 EDT 0:45
22 jul 2014 BE40/LAkron Fulton Intl ()Malcolm Mc Kinnon () 10:07 EDT 11:42 EDT 1:35
22 jul 2014 BE40/LGwinnett County ()Akron Fulton Intl () 07:15 EDT 08:33 EDT 1:18
21 jul 2014 BE40/LAthens/Ben Epps ()Gwinnett County () 18:12 EDT 18:25 EDT 0:13
21 jul 2014 BE40/LWaterbury-Oxford ()Athens/Ben Epps () 15:44 EDT 17:49 EDT 2:05
21 jul 2014 BE40/LAthens/Ben Epps ()Waterbury-Oxford () 07:36 EDT 09:21 EDT 1:45
21 jul 2014 BE40/LGwinnett County ()Athens/Ben Epps () 06:07 EDT 06:19 EDT 0:12
20 jul 2014 BE40/LDekalb-Peachtree ()Gwinnett County () 20:04 EDT 20:09 EDT 0:04
20 jul 2014 BE40/LFernandina Beach Muni ()Dekalb-Peachtree () 18:43 EDT 19:41 EDT 0:58
20 jul 2014 BE40/LOrlando Sanford Intl ()Fernandina Beach Muni () 13:09 EDT 13:32 EDT 0:23
20 jul 2014 BE40/LKey West Intl ()Orlando Sanford Intl () 11:50 EDT 12:45 EDT 0:55
19 jul 2014 BE40/LProvidenciales Int'l ()Key West Intl () 16:02 EDT 17:37 EDT 1:35
19 jul 2014 BE40/LCartersville ()Providenciales Int'l () 12:23 EDT 15:07 EDT 2:44
19 jul 2014 BE40/LGwinnett County ()Cartersville () 09:59 EDT 10:20 EDT 0:21
18 jul 2014 BE40/LDallas/Fort Worth Intl ()Gwinnett County () 21:46 CDT 00:31 EDT (+1) (?) 1:45
18 jul 2014 BE40/LMonroe County ()Dallas/Fort Worth Intl () 18:39 EDT 19:26 CDT 1:46
18 jul 2014 BE40/LGwinnett County ()Monroe County () 16:46 EDT 17:44 EDT 0:58
17 jul 2014 BE40/LTeterboro ()Gwinnett County () 19:44 EDT 21:31 EDT 1:47
17 jul 2014 BE40/LMc Ghee Tyson ()Teterboro () 16:56 EDT 18:40 EDT 1:44
17 jul 2014 BE40/LWheeler Downtown ()Mc Ghee Tyson () 11:11 CDT 13:34 EDT 1:23
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem