• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
15:09 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareN441CX

Thumbnail
N441CX
BISMARCK AIR MEDICAL LLC · MANDAN ND (registration)
Minot Intl ( – info)
Minot, ND
Bismarck Muni ( – info)
Bismarck, ND
03:25 CST
03:46 CST
Scheduled: 02:43 CST
Scheduled: 03:04 CST
Duration: 21 minuter
torsdag 5 mars 2015
Status Landade igår. (spåra logg & grafik)
Flygplan Cessna Conquest 2 (tvåmotorig turboprop) (C441/L – foton)
Hastighet Filed: 269 kts (graph)
Höjd Filed: 9,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 170 km    Planerat: 171 km    Flugit: 175 km
Sträcka BIS (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för N441CX från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
5 mar 2015 C441/LMinot Intl ()Bismarck Muni () 03:25 CST 03:46 CST 0:21
5 mar 2015 C441/LSt Paul Holman Fld ()Minot Intl () 01:23 CST 03:03 CST 1:39
4 mar 2015 C441/LMinot Intl ()St Paul Holman Fld () 22:19 CST 23:41 CST 1:22
4 mar 2015 C441/LBismarck Muni ()Minot Intl () 20:56 CST 21:21 CST 0:25
28 feb 2015 C441/GSt Paul Holman Fld ()Bismarck Muni () 18:02 CST 19:39 CST 1:37
28 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()St Paul Holman Fld () 14:08 CST 15:27 CST 1:19
27 feb 2015 C441/GMinot Intl ()Bismarck Muni () 15:43 CST 16:15 CST 0:32
27 feb 2015 C441/GRochester Intl ()Minot Intl () 13:29 CST 15:16 CST 1:47
27 feb 2015 C441/LMinot Intl ()Rochester Intl () 10:36 CST 12:14 CST 1:38
27 feb 2015 C441/GBismarck Muni ()Minot Intl () 09:20 CST 09:46 CST 0:26
27 feb 2015 C441/LSt Paul Holman Fld ()Bismarck Muni () 02:00 CST 03:17 CST 1:17
26 feb 2015 C441/LWatford City Muni ()St Paul Holman Fld () 23:33 CST 01:18 CST (+1) 1:45
26 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()Watford City Muni () 22:12 CST 22:46 CST 0:34
26 feb 2015 C441/LMinot Intl ()Bismarck Muni () 17:40 CST 18:04 CST 0:24
26 feb 2015 C441/LSt Paul Holman Fld ()Minot Intl () 15:54 CST 17:25 CST 1:31
26 feb 2015 C441/LMinot Intl ()St Paul Holman Fld () 12:05 CST 13:39 CST 1:34
26 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()Minot Intl () 10:48 CST 11:16 CST 0:28
25 feb 2015 C441/LMinot Intl ()Bismarck Muni () 23:09 CST 23:33 CST 0:24
25 feb 2015 C441/LHector Intl ()Minot Intl () 22:00 CST 22:49 CST 0:49
25 feb 2015 C441Minot Intl ()Hector Intl () 19:45 CST 20:33 CST 0:48
25 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()Minot Intl () 18:16 CST 18:46 CST 0:30
24 feb 2015 C441/LMinot Intl ()Bismarck Muni () 23:47 CST 00:13 CST (+1) 0:26
24 feb 2015 C441/LHector Intl ()Minot Intl () 22:28 CST 23:25 CST 0:57
24 feb 2015 C441/LMinot Intl ()Hector Intl () 19:44 CST 20:28 CST 0:44
24 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()Minot Intl () 18:15 CST 18:41 CST 0:26
23 feb 2015 C441/LSt Paul Holman Fld ()Bismarck Muni () 13:49 CST 15:22 CST 1:33
23 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()St Paul Holman Fld () 11:22 CST 12:32 CST 1:10
22 feb 2015 C441/LCentennial ()Bismarck Muni () 21:53 MST 00:38 CST (+1) 1:45
22 feb 2015 C441/LSloulin Fld Intl ()Centennial () 18:14 CST 19:19 MST 2:05
22 feb 2015 C441/LBismarck Muni ()Sloulin Fld Intl () 16:30 CST 17:13 CST 0:43
22 feb 2015 C441/GCheyenne Eagle Butte ()Bismarck Muni () 05:54 MST 07:26 CST 0:32
22 feb 2015 C441/GBismarck Muni ()Cheyenne Eagle Butte () 05:30 CST 05:01 MST 0:31
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem