Thumbnail
N406TM / TMC406
AIRCRAFT HOLDING COMPANY ONE LLC · ELKHART IN (registration)
Van Nuys ( – info)
Van Nuys, CA
Los Angeles Intl ( – info)
Los Angeles, CA
18:25 PDT
18:30 PDT
Scheduled: 18:15 PDT
Scheduled: 18:20 PDT
Duration: 0 timmar 5 minuter
söndag 26 april 2015
Status Enligt plan
Flygplan Raytheon Hawker 800 (tvåmotorig jet) (H25B – foton)
Hastighet Filed: 260 kts (graph)
Höjd Filed: 5,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 31 km    Planerat: 31 km
Sträcka BURN4 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för N406TM från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
26 apr 2015 H25BVan Nuys ()Los Angeles Intl () 18:25 PDT 18:30 PDT Enligt plan
26 apr 2015 H25B/LAustin-Bergstrom Intl ()Van Nuys () 16:23 CDT 17:38 PDT 3:15
26 apr 2015 H25B/LBoca Raton ()Austin-Bergstrom Intl () 13:39 EDT 15:41 CDT 3:02
25 apr 2015 H25B/LTeterboro ()Boca Raton () 17:40 EDT 20:18 EDT 2:38
25 apr 2015 H25B/LIthaca Tompkins Rgnl ()Teterboro () 15:14 EDT 15:50 EDT 0:36
23 apr 2015 H25B/LSan Jose Int'l ()Ithaca Tompkins Rgnl () 19:44 PDT 03:34 EDT (+1) 4:50
23 apr 2015 H25B/LBob Hope ()San Jose Int'l () 16:33 PDT 17:22 PDT 0:49
22 apr 2015 H25B/LAdams Field ()Bob Hope () 16:24 CDT 18:40 PDT 4:16
22 apr 2015 H25B/LElkhart Muni ()Adams Field () 13:19 EDT 13:52 CDT 1:33
20 apr 2015 H25B/LChicago Executive ()Elkhart Muni () 16:55 CDT 18:21 EDT 0:26
20 apr 2015 H25B/LSanta Barbara Muni ()Chicago Executive () 10:19 PDT 16:08 CDT 3:49
20 apr 2015 H25B/LCorpus Christi Intl ()Santa Barbara Muni () 07:24 CDT 09:16 PDT 3:52
19 apr 2015 H25BJuan Santamaria Int'l ()Corpus Christi Intl () 14:38 CST 16:03 CDT 0:24
19 apr 2015 H25B/LJuan Santamaria Int'l ()Corpus Christi Intl () 10:44 CST 15:20 CDT (?) 3:35
19 apr 2015 H25B/LJacksonville Intl ()Juan Santamaria Int'l () 07:41 EDT 08:55 CST 3:14
18 apr 2015 H25B/LBrunswick Golden Isles ()Jacksonville Intl () 12:37 EDT 12:53 EDT 0:16
18 apr 2015 H25B/LBeverly Muni ()Malcolm Mc Kinnon () 09:34 EDT 12:00 EDT 2:26
17 apr 2015 H25B/LBoston Logan Intl ()Beverly Muni () 15:28 EDT 15:38 EDT 0:10
16 apr 2015 H25B/LCamarillo ()Boston Logan Intl () 12:58 PDT 21:25 EDT 5:27
16 apr 2015 H25B/LAlbuquerque Intl Sunport ()Camarillo () 10:22 MDT 11:07 PDT 1:45
15 apr 2015 H25B/LWestchester County ()Albuquerque Intl Sunport () 08:16 EDT 10:42 MDT 4:26
13 apr 2015 H25B/LNaples Muni ()Westchester County () 07:41 EDT 10:24 EDT 2:43
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!