• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
15:03 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareMandarin (AE) #1261

Thumbnail
Mandarin 1261
MDA1261 · "Mandarin" (alla flyg)
Taipei Songshan ()
Kinmen ()
Scheduled: 07:50 CST
Scheduled: 08:26 CST
Duration: 0 timmar 36 minuter
lördag 31 januari 2015
Status Enligt plan (in 3 timmar 45 minuter)
Flygplan Embraer ERJ-190 (tvåmotorig jet) (E190 – foton)
Hastighet Filed: 292 kts (graph)
Avstånd Direkt: 330 km    Planerat: 330 km
Kabin
Denna flygresa sker delvis utanför FlightAware:s primära tjänsteområde. Lär dig mer om FlightAware:s täckning och tjänsteområden här.
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för MDA1261 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
1 feb 2015 E190Taipei Songshan ()Kinmen () 07:59 CST 08:35 CST Enligt plan
31 jan 2015 E190Taipei Songshan ()Kinmen () 07:59 CST 08:35 CST Enligt plan
21 jan 2015 E190Taipei Songshan ()Kinmen () 08:07 CST 08:44 CST (?) 0:36
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem