LXJ529
Flexjet "FLEXJET" (alla flyg) · Richardson, TX
Mission Field ( – info)
Livingston, MT
Big Timber ( – info)
Big Timber, MT
09:20 MDT
09:25 MDT
Scheduled: 09:10 MDT
Scheduled: 09:15 MDT
Duration: 0 timmar 5 minuter
torsdag 3 september 2015
Status Enligt plan (in 6 timmar 24 minuter)
Flygplan Bombardier Challenger 300 (tvåmotorig jet) (CL30 – foton)
Hastighet Filed: 271 kts (graph)
Höjd Filed: 15,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 38 km    Planerat: 42 km
Sträcka LVM (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för LXJ529 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
3 sep 2015 CL30Mission Field ()Big Timber () 09:20 MDT 09:25 MDT Enligt plan
2 sep 2015 CL30Ravalli County ()Mission Field () 19:16 MDT 19:43 MDT 0:27
2 sep 2015 CL30/LWilliam P Hobby ()Ravalli County () 16:27 CDT 18:34 MDT 3:07
30 aug 2015 CL30/LSaratoga County ()William P Hobby () 13:48 EDT 16:15 CDT 3:27
30 aug 2015 CL30/LPhiladelphia Intl ()William P Hobby () 12:20 EDT 12:09 CDT (?) 0:49
30 aug 2015 CL30/LPhiladelphia Intl ()Saratoga County () 12:19 EDT 13:05 EDT 0:46
30 aug 2015 CL30/LCharleston Afb/Intl ()Philadelphia Intl () 09:16 EDT 10:31 EDT 1:15
29 aug 2015 CL30/LBirmingham-Shuttlesworth Intl ()Charleston Afb/Intl () 16:43 CDT 18:38 EDT 0:55
29 aug 2015 CL30/LWilliam P Hobby ()Birmingham-Shuttlesworth Intl () 14:44 CDT 16:01 CDT 1:17
29 aug 2015 CL30/LDixon ()William P Hobby () 10:56 MDT 14:04 CDT 2:08
29 aug 2015 CL30/LSalt Lake City Intl ()Dixon () 09:20 MDT 09:55 MDT 0:35
26 aug 2015 CL30/LFriedman Memorial ()Salt Lake City Intl () 13:45 MDT 14:22 MDT 0:37
26 aug 2015 CL30/LCorvallis Muni ()Friedman Memorial () 11:04 PDT 13:04 MDT 1:00
26 aug 2015 CL30/LSan Jose Int'l ()Corvallis Muni () 08:52 PDT 09:58 PDT 1:06
24 aug 2015 CL30/LAspen-Pitkin County ()San Jose Int'l () 18:10 MDT 19:08 PDT 1:58
24 aug 2015 CL30/LJohn Wayne ()Aspen-Pitkin County () 14:24 PDT 17:11 MDT 1:47
24 aug 2015 CL30/WMonterey Rgnl ()John Wayne () 12:46 PDT 13:43 PDT 0:57
24 aug 2015 CL30/LMetropolitan Oakland Intl ()Monterey Rgnl () 10:57 PDT 11:19 PDT 0:22
23 aug 2015 CL30/LJohn Wayne ()Metropolitan Oakland Intl () 14:17 PDT 15:16 PDT 0:59
23 aug 2015 CL30/LMonterey Rgnl ()John Wayne () 11:38 PDT 12:32 PDT 0:54
23 aug 2015 CL30/LAustin-Bergstrom Intl ()Monterey Rgnl () 09:44 CDT 10:46 PDT 3:02
23 aug 2015 CL30/LDallas/Fort Worth Intl ()Austin-Bergstrom Intl () 08:03 CDT 08:38 CDT 0:35
22 aug 2015 CL30/LAustin-Bergstrom Intl ()Dallas/Fort Worth Intl () 13:35 CDT 14:19 CDT 0:44
22 aug 2015 CL30/LFrancis S Gabreski ()Austin-Bergstrom Intl () 08:58 EDT 11:30 CDT 3:32
22 aug 2015 CL30/LBradley Intl ()Francis S Gabreski () 07:18 EDT 07:36 EDT 0:18
21 aug 2015 CL30/LHornell Muni ()Bradley Intl () 15:19 EDT 16:02 EDT 0:43
21 aug 2015 CL30/LNantucket Memorial ()Hornell Muni () 13:22 EDT 14:25 EDT 1:03
21 aug 2015 CL30/LTeterboro ()Nantucket Memorial () 11:48 EDT 12:30 EDT 0:42
20 aug 2015 CL30/LAspen-Pitkin County ()Teterboro () 15:19 MDT 21:33 EDT 4:14
20 aug 2015 CL30/LVan Nuys ()Aspen-Pitkin County () 08:01 PDT 10:36 MDT 1:35
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!