Cape Air 291
KAP291 · "Cair" (alla flyg) capeair.com
Boston Logan Intl ()
Nantucket Memorial ()
11:24 EDT
11:58 EDT
Scheduled: 11:00 EDT
7-day average: 11:15 EDT
Scheduled: 11:33 EDT
7-day average: 11:49 EDT
Duration: 34 minuter
söndag 30 augusti 2015
Status Landade för 9 minuter sedan (spåra logg & grafik)
Flygplan Okänd
Hastighet Filed: 142 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 146 km    Planerat: 146 km    Flugit: 163 km
PrisAverage: $87.40 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka n/a
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för KAP291 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
30 aug 2015 UnknownBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:24 EDT 11:58 EDT 0:34
30 aug 2015 C402Boston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 08:30 EDT 09:04 EDT 0:34
30 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:14 EDT 06:48 EDT 0:34
29 aug 2015 UnknownBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:27 EDT 12:02 EDT 0:35
29 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 08:27 EDT 09:01 EDT 0:34
28 aug 2015 UnknownBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:32 EDT 12:06 EDT 0:34
28 aug 2015 C402Boston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 08:24 EDT 08:55 EDT 0:31
28 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:08 EDT 06:41 EDT 0:33
27 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()New Bedford Rgnl () 07:37 EDT 07:56 EDT 0:19
26 aug 2015 UnknownBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 17:35 EDT 18:11 EDT 0:36
26 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 14:49 EDT 15:24 EDT 0:35
26 aug 2015 C402/GBarnstable Muni ()Boston Logan Intl () 12:14 EDT 12:43 EDT 0:29
26 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Barnstable Muni () 10:38 EDT 11:01 EDT 0:23
24 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 13:00 EDT 13:43 EDT 0:43
24 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:26 EDT 12:15 EDT 0:49
24 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 07:32 EDT 08:19 EDT 0:47
24 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:25 EDT 07:03 EDT 0:38
23 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 13:28 EDT 14:15 EDT 0:47
23 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:40 EDT 12:20 EDT 0:40
23 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 10:32 EDT 11:08 EDT 0:36
23 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 09:07 EDT 09:50 EDT 0:43
23 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 07:56 EDT 08:39 EDT 0:43
23 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:34 EDT 07:14 EDT 0:40
22 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 12:54 EDT 13:27 EDT 0:33
22 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 11:47 EDT 12:26 EDT 0:39
22 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 10:24 EDT 11:03 EDT 0:39
22 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 09:05 EDT 09:51 EDT 0:46
22 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 07:48 EDT 08:25 EDT 0:37
22 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:30 EDT 07:05 EDT 0:35
21 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 13:20 EDT 14:01 EDT 0:41
21 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 12:04 EDT 13:12 EDT 1:08
21 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 10:29 EDT 11:10 EDT 0:41
21 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 09:02 EDT 09:44 EDT 0:42
21 aug 2015 C402/GNantucket Memorial ()Boston Logan Intl () 07:31 EDT 08:07 EDT 0:36
21 aug 2015 C402/GBoston Logan Intl ()Nantucket Memorial () 06:31 EDT 07:08 EDT 0:37
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!