Korean Air Lines Co. 243
KAL243 · "Koreanair" (alla flyg) koreanair.com
Hartsfield-Jackson Intl ()
Dallas/Fort Worth Intl ()
03:20 EDT
04:10 CDT
Scheduled: 03:10 EDT
Scheduled: 04:00 CDT
Duration: 1 timmar 50 minuter
söndag 1 maj 2016
Status Enligt plan (in 1 timmar 11 minuter)
Flygplan (74N – foton)
Hastighet Filed: 347 kts (graph)
Avstånd Direkt: 1,176 km    Planerat: 1,176 km
PrisAverage: $207.00 (Flygbolagsuppgifter)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för KAL243 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
1 maj 2016 74NHartsfield-Jackson Intl ()Dallas/Fort Worth Intl () 03:20 EDT 04:10 CDT Enligt plan
29 apr 2016 B744/LHartsfield-Jackson Intl ()Dallas/Fort Worth Intl () 03:21 EDT 04:04 CDT 1:43
28 apr 2016 B744Anchorage Intl ()Hartsfield-Jackson Intl () 14:49 AKDT 01:22 EDT (+1) 6:32
28 apr 2016 B744Incheon Int'l ()Anchorage Intl () 22:42 KST 13:39 AKDT 7:57
22 apr 2016 B744/LHartsfield-Jackson Intl ()Dallas/Fort Worth Intl () 03:32 EDT 04:14 CDT 1:42
21 apr 2016 B744/LAnchorage Intl ()Hartsfield-Jackson Intl () 14:33 AKDT 00:52 EDT (+1) 6:19
21 apr 2016 B744Incheon Int'l ()Anchorage Intl () 22:36 KST 13:05 AKDT 7:29
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!