Thumbnail
Jazz Air 8411 (spåra inkommande flyg)
JZA8411 · "Jazz" (alla flyg)
Kelowna Int'l ()
Vancouver Int'l ()
06:05 PST
06:47 PST
Scheduled: 05:55 PST
Scheduled: 06:37 PST
Duration: 0 timmar 42 minuter
söndag 7 februari 2016
Status Enligt plan (in 19 timmar 12 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan de Havilland Dash 8-300 (tvåmotorig turboprop) (DH8C – foton)
Hastighet Filed: 151 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 288 km    Planerat: 288 km
Sträcka BOOTH LIONN1
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för JZA8411 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
7 feb 2016 DH8CKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:05 PST 06:47 PST Enligt plan
5 feb 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:17 PST 07:16 PST 0:59
4 feb 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:12 PST 07:00 PST 0:48
3 feb 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:09 PST 07:02 PST 0:53
2 feb 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:03 PST 07:03 PST 1:00
1 feb 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:14 PST 07:05 PST 0:51
31 jan 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:27 PST 07:12 PST 0:45
29 jan 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:12 PST 07:04 PST 0:52
28 jan 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:08 PST 07:02 PST 0:54
27 jan 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:11 PST 07:07 PST 0:56
26 jan 2016 DH8C/RKelowna Int'l ()Vancouver Int'l () 06:03 PST 07:04 PST 1:01
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!