• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
11:39 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareFrontier (F9) #769

Thumbnail
Frontier 769 (spåra inkommande flyg)
FFT769 · "Frontier Flight" (alla flyg) (website)
Denver Intl ()
Gate A30
McCarran Intl ()
Terminal 3
Scheduled: 06:45 MDT
Scheduled: 07:11 PDT
Duration: 1 timmar 26 minuter
fredag 18 april 2014
Status Enligt plan (in 21 timmar 5 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Airbus A319 (tvåmotorig jet) (A319 – foton)
Hastighet Filed: 360 kts (graph)
Avstånd Direkt: 1,010 km    Planerat: 1,033 km
PrisAverage: $122.97 (Flygbolagsuppgifter)
KabinEconomy: Mat till försäljning
Sträcka CONNR2 DBL J60 HVE BCE GRNPA1 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för FFT769 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
18 apr 2014 A319Denver Intl ()McCarran Intl () 06:55 MDT 07:21 PDT Enligt plan
11 apr 2014 A319/LDenver Intl ()McCarran Intl () 06:50 MDT 07:23 PDT 1:33
4 apr 2014 A319/LDenver Intl ()McCarran Intl () 06:39 MDT 07:24 PDT 1:45
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem