• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
06:38 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareFedEx (FX) #1720

Thumbnail
FedEx 1720 (spåra inkommande flyg)
FDX1720 · "FedEx" (alla flyg) fedex.com
Indianapolis Intl ()
Eppley Airfield ()
05:05 EDT
05:16 CDT
Scheduled: 04:35 EDT
7-day average: 05:00 EDT
Scheduled: 04:54 CDT
7-day average: 05:13 CDT
Duration: 1 timme 11 minuter
fredag 24 oktober 2014
Status Landade för 22 minuter sedan (spåra logg & grafik)
Flygplan Airbus A300F4-600 (tvåmotorig jet) (H/A306/L – foton)
Hastighet Filed: 460 kts (graph)
Höjd Filed: 36,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 831 km    Planerat: 858 km    Flugit: 944 km
Sträcka ROCKY7 SPI LMN MARWI1 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för FDX1720 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
24 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:05 EDT 05:16 CDT 1:11
23 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 04:56 EDT 05:11 CDT 1:15
22 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:14 EDT 05:26 CDT 1:12
21 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 04:37 EDT 04:46 CDT 1:09
17 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:08 EDT 05:27 CDT 1:19
16 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:05 EDT 05:16 CDT 1:11
15 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:06 EDT 05:09 CDT 1:02
14 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 05:06 EDT 05:07 CDT 1:00
10 okt 2014 A306/LIndianapolis Intl ()Eppley Airfield () 04:45 EDT 05:02 CDT 1:17
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem