• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
23:33 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareNetjets Aviation #948

EJA948
Netjets Aviation "Execjet" (alla flyg) · Columbus, OH
Salt Lake City Intl ( – info)
Salt Lake City, UT
Los Angeles Intl ( – info)
Los Angeles, CA
20:35 MST
20:52 PST
Scheduled: 20:00 MST
Scheduled: 20:18 PST
58 min
18 min
Duration: 1 timme 17 minuter
söndag 25 januari 2015
Status På väg (733 km avklarade; 249 km kvar)
Flygplan Cessna Citation X (tvåmotorig jet) (C750/L – foton)
Hastighet 498 kts (planned: 511 kts) (graph)
Höjd descending 34,200 fot (planned: 40,000 fot) (graph)
Avstånd Direkt: 950 km    Planerat: 1,031 km
Sträcka EDETH2 BERYL BLD J107 HEC RIIVR2 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA948 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
25 jan 2015 C750/LSalt Lake City Intl ()Los Angeles Intl () 20:35 MST 20:52 PST På väg
25 jan 2015 C750/LJackson Hole ()Salt Lake City Intl () 15:17 MST 16:00 MST 0:43
25 jan 2015 C750/LSanta Barbara Muni ()Jackson Hole () 10:59 PST 13:49 MST 1:50
24 jan 2015 C750/LMonterey Rgnl ()Santa Barbara Muni () 18:49 PST 19:26 PST 0:37
24 jan 2015 C750/LPalm Springs Intl ()Monterey Rgnl () 17:08 PST 17:51 PST 0:43
24 jan 2015 C750/LSan Jose Int'l ()Palm Springs Intl () 09:06 PST 10:03 PST 0:57
22 jan 2015 C750/LSan Francisco Intl ()San Jose Int'l () 14:27 PST 14:45 PST 0:18
22 jan 2015 C750/LMcCarran Intl ()San Francisco Intl () 09:32 PST 10:55 PST 1:22
22 jan 2015 C750/LWichita Dwight D. Eisenhower National ()McCarran Intl () 07:59 CST 08:06 PST 2:07
15 jan 2015 C750/LBlue Grass ()Wichita Dwight D. Eisenhower National () 17:06 EST 17:28 CST 1:22
15 jan 2015 C750/LWashington Dulles Intl ()Blue Grass () 14:59 EST 16:00 EST 1:01
14 jan 2015 C750/LBaltimore/Washington Intl ()Washington Dulles Intl () 19:50 EST 20:11 EST 0:21
14 jan 2015 C750/LPalm Beach Intl ()Baltimore/Washington Intl () 17:06 EST 19:02 EST 1:56
14 jan 2015 C750/LTeterboro ()Palm Beach Intl () 13:44 EST 15:56 EST 2:12
14 jan 2015 C750/LNorfolk Intl ()Teterboro () 10:56 EST 11:47 EST 0:51
13 jan 2015 C750/LTeterboro ()Norfolk Intl () 19:37 EST 20:28 EST 0:51
13 jan 2015 C750/LOrlando Intl ()Teterboro () 14:51 EST 16:40 EST 1:49
13 jan 2015 C750/LCyril E. King ()Orlando Intl () 11:39 AST 13:21 EST 2:42
12 jan 2015 C750/LHouma-Terrebonne ()Cyril E. King () 10:59 CST 16:01 AST 3:02
12 jan 2015 C750/LMiami Intl ()Houma-Terrebonne () 08:49 EST 09:27 CST 1:38
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem