• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
09:10 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareNetjets Aviation #820

EJA820
Netjets Aviation "Execjet" (alla flyg) · Columbus, OH
Baltimore/Washington Intl ( – info)
Baltimore, MD
Wings Field ( – info)
Philadelphia, PA
09:36 EDT
09:54 EDT
Scheduled: 09:30 EDT
Scheduled: 09:48 EDT
Duration: 0 timmar 18 minuter
onsdag 16 april 2014
Status Enligt plan (in 24 minuter)
Flygplan Cessna Citation V (tvåmotorig jet) (C560 – foton)
Hastighet Filed: 339 kts (graph)
Höjd Filed: 11,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 161 km    Planerat: 179 km
Sträcka V214 DQO (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA820 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
16 apr 2014 C560Baltimore/Washington Intl ()Wings Field () 09:36 EDT 09:54 EDT Enligt plan
16 apr 2014 C560/LOrlando Sanford Intl ()Baltimore/Washington Intl () 06:17 EDT 07:54 EDT 1:36
15 apr 2014 C560/LPiedmont Triad Intl ()Orlando Sanford Intl () 11:58 EDT 13:25 EDT 1:27
15 apr 2014 C560/LAuburn-Opelika Airport ()Piedmont Triad Intl () 09:04 CDT 11:07 EDT 1:03
15 apr 2014 C560/LHilton Head ()Auburn-Opelika Airport () 07:33 EDT 07:19 CDT 0:46
14 apr 2014 C560/LGrand Strand ()Hilton Head () 19:29 EDT 20:00 EDT 0:31
14 apr 2014 C560/LWestchester County ()Grand Strand () 16:18 EDT 17:53 EDT 1:35
13 apr 2014 C560/LCharleston Afb/Intl ()Westchester County () 17:47 EDT 19:12 EDT 1:25
13 apr 2014 C560/LPiedmont Triad Intl ()Charleston Afb/Intl () 16:21 EDT 17:09 EDT 0:48
13 apr 2014 C560/LKey West Intl ()Piedmont Triad Intl () 12:06 EDT 14:05 EDT 1:59
12 apr 2014 C560/LNaples Muni ()Key West Intl () 16:23 EDT 16:50 EDT 0:27
12 apr 2014 C560/LMc Ghee Tyson ()Naples Muni () 09:43 EDT 11:27 EDT 1:44
12 apr 2014 C560/LGwinnett County ()Mc Ghee Tyson () 08:16 EDT 08:41 EDT 0:25
11 apr 2014 C560/LWestchester County ()Gwinnett County () 15:36 EDT 17:42 EDT 2:06
11 apr 2014 C560/LColumbia Metropolitan ()Westchester County () 12:25 EDT 14:04 EDT 1:39
11 apr 2014 C560/LTeterboro ()Columbia Metropolitan () 09:40 EDT 11:17 EDT 1:37
10 apr 2014 C560/LMalcolm Mc Kinnon ()Teterboro () 14:08 EDT 16:10 EDT 2:02
10 apr 2014 C560/LTeterboro ()Malcolm Mc Kinnon () 10:57 EDT 12:52 EDT 1:55
10 apr 2014 C560/LLaurence G Hanscom Fld ()Teterboro () 08:44 EDT 09:33 EDT 0:48
10 apr 2014 C560/LPittsburgh Intl ()Laurence G Hanscom Fld () 05:56 EDT 07:09 EDT 1:13
9 apr 2014 C560/LPhiladelphia Intl ()Pittsburgh Intl () 15:40 EDT 16:27 EDT (?) 0:46
9 apr 2014 C560/LPalm Beach Intl ()Philadelphia Intl () 11:50 EDT 14:10 EDT 2:20
8 apr 2014 C560/LAugusta Regional ()Hartsfield-Jackson Intl () 13:19 EDT 13:58 EDT 0:39
8 apr 2014 C560/LPalm Beach Intl ()Augusta Regional () 11:14 EDT 12:23 EDT 1:09
7 apr 2014 C560/LOakland County Intl ()Palm Beach Intl () 20:03 EDT 23:03 EDT 3:00
7 apr 2014 C560/LSalina Rgnl ()Oakland County Intl () 16:14 CDT 19:07 EDT 1:53
7 apr 2014 C560/LPalm Springs Intl ()Salina Rgnl () 11:13 PDT 15:42 CDT 2:29
7 apr 2014 C560/LSan Francisco Intl ()Palm Springs Intl () 08:44 PDT 09:52 PDT 1:08
6 apr 2014 C560/WSanta Monica Muni ()San Francisco Intl () 17:12 PDT 18:14 PDT 1:02
6 apr 2014 C560/LMetropolitan Oakland Intl ()Santa Monica Muni () 14:25 PDT 15:21 PDT 0:56
6 apr 2014 C560/LSanta Barbara Muni ()Metropolitan Oakland Intl () 10:15 PDT 11:08 PDT 0:53
5 apr 2014 C560/LReno/Tahoe Intl ()Santa Barbara Muni () 13:41 PDT 14:34 PDT 0:53
4 apr 2014 C560/LPortland Intl ()Truckee-Tahoe () 16:00 PDT 17:08 PDT 1:08
4 apr 2014 C560/LSalt Lake City Intl ()Portland Intl () 14:54 MDT 15:32 PDT 1:37
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem