• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
08:10 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareNetjets Aviation #802

EJA802
Netjets Aviation "Execjet" (alla flyg) · Columbus, OH
Burlington Intl ( – info)
Burlington, VT
Laconia Muni ( – info)
Laconia, NH
09:36 EDT
09:54 EDT
Scheduled: 09:30 EDT
Scheduled: 09:48 EDT
Duration: 0 timmar 18 minuter
lördag 20 september 2014
Status Enligt plan (in 1 timmar 24 minuter)
Flygplan Cessna Citation V (tvåmotorig jet) (C560 – foton)
Hastighet Filed: 345 kts (graph)
Höjd Filed: 11,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 171 km    Planerat: 193 km
Sträcka BTV V141 LEB V496 GRUMP (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA802 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
20 sep 2014 C560Burlington Intl ()Laconia Muni () 09:36 EDT 09:54 EDT Enligt plan
15 sep 2014 C560/LHancock County-Bar Harbor ()Burlington Intl () 21:06 EDT 21:54 EDT 0:48
15 sep 2014 C560/LLaurence G Hanscom Fld ()Hancock County-Bar Harbor () 19:34 EDT 20:05 EDT 0:31
15 sep 2014 C560/LTeterboro ()Laurence G Hanscom Fld () 17:11 EDT 17:53 EDT 0:42
15 sep 2014 C560/LMadison Muni ()Teterboro () 13:38 EDT 15:07 EDT 1:29
15 sep 2014 C560/LCharleston Afb/Intl ()Madison Muni () 10:12 EDT 11:31 EDT 1:19
14 sep 2014 C560/LGroton-New London ()Charleston Afb/Intl () 19:14 EDT 21:12 EDT 1:58
14 sep 2014 C560/LTeterboro ()Groton-New London () 14:38 EDT 15:08 EDT 0:30
14 sep 2014 C560/LOhio State University ()Teterboro () 12:17 EDT 13:33 EDT 1:16
13 sep 2014 C560/LCleveland-Hopkins Intl ()Ohio State University () 08:36 EDT 09:03 EDT 0:27
11 sep 2014 C560/LChicago/Rockford Intl ()Cleveland-Hopkins Intl () 16:21 CDT 18:21 EDT 1:00
11 sep 2014 C560/LTulsa Intl ()Chicago/Rockford Intl () 11:36 CDT 12:50 CDT 1:14
10 sep 2014 C560/LSanta Fe Muni ()Tulsa Intl () 18:28 MDT 20:44 CDT 1:16
10 sep 2014 C560/LAspen-Pitkin County ()Santa Fe Muni () 16:51 MDT 17:32 MDT 0:41
10 sep 2014 C560/LSt George Muni ()Aspen-Pitkin County () 14:53 MDT 15:57 MDT 1:04
10 sep 2014 C560/LEagle County Rgnl ()St George Muni () 11:39 MDT 12:43 MDT 1:04
9 sep 2014 C560/LYellowstone ()Eagle County Rgnl () 14:14 MDT 15:22 MDT 1:08
9 sep 2014 C560/LJoe Foss Field ()Yellowstone () 12:01 CDT 12:56 MDT 1:55
9 sep 2014 C560/LErie Intl/Tom Ridge Field ()Joe Foss Field () 09:55 EDT 11:28 CDT 2:33
8 sep 2014 C560/LMontgomery County Airpark ()Erie Intl/Tom Ridge Field () 18:56 EDT 19:42 EDT 0:46
8 sep 2014 C560/LEast Hampton ()Montgomery County Airpark () 15:49 EDT 16:52 EDT 1:03
8 sep 2014 C560/LWestchester County ()East Hampton () 14:40 EDT 15:01 EDT 0:21
8 sep 2014 C560/LElmira/Corning Rgnl ()Westchester County () 10:12 EDT 10:54 EDT 0:42
7 sep 2014 C560/LIgor I Sikorsky Memorial ()Elmira/Corning Rgnl () 20:01 EDT 20:57 EDT 0:56
7 sep 2014 C560/LPittsburgh Intl ()Igor I Sikorsky Memorial () 17:45 EDT 18:46 EDT 1:01
7 sep 2014 C560/LChicago Midway Intl ()Pittsburgh Intl () 14:21 CDT 16:19 EDT 0:58
6 sep 2014 C560/LWillow Run ()Chicago Midway Intl () 13:02 EDT 12:48 CDT 0:46
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem