EJA694
NetJets Aviation "EXECJET" (alla flyg) netjets.com · Columbus, OH
Martha's Vineyard ( – info)
Vineyard Haven, MA
Francis S Gabreski ( – info)
Westhampton Beach, NY
10:06 EDT
10:30 EDT
Scheduled: 10:00 EDT
Scheduled: 10:24 EDT
Duration: 0 timmar 24 minuter
fredag 3 juli 2015
Status Enligt plan (in 1 timmar 30 minuter)
Flygplan Cessna Citation Excel (tvåmotorig jet) (C56X – foton)
Hastighet Filed: 359 kts (graph)
Höjd Filed: 10,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 180 km    Planerat: 216 km
Sträcka MVY V374 MINNK V268 HTO V46 CCC (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA694 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
3 jul 2015 C56XMartha's Vineyard ()Francis S Gabreski () 10:06 EDT 10:30 EDT Enligt plan
2 jul 2015 C56X/LTeterboro ()Martha's Vineyard () 18:44 EDT 19:22 EDT 0:38
2 jul 2015 C56X/LOcean County ()Teterboro () 13:53 EDT 14:21 EDT 0:28
2 jul 2015 C56X/LPalm Beach Intl ()Ocean County () 10:02 EDT 12:40 EDT 2:38
1 jul 2015 C56X/LDane Co Rgnl ()Palm Beach Intl () 19:30 CDT 23:17 EDT 2:47
1 jul 2015 C56X/LGeneral Mitchell Intl ()Dane Co Rgnl () 17:25 CDT 17:48 CDT 0:23
30 jun 2015 C56X/LCherry Capital ()General Mitchell Intl () 21:45 EDT 21:13 CDT 0:28
30 jun 2015 C56X/LDetroit Metro Wayne Co ()Cherry Capital () 20:22 EDT 20:58 EDT 0:36
30 jun 2015 C56X/LCherry Capital ()Detroit Metro Wayne Co () 13:48 EDT 14:19 EDT 0:30
29 jun 2015 C56X/LMBS Intl ()Cherry Capital () 19:41 EDT 19:57 EDT 0:16
29 jun 2015 C56X/LToronto Pearson Int'l ()MBS Intl () 18:21 EDT 18:59 EDT 0:38
29 jun 2015 C56X/LPittsfield Muni ()Toronto Pearson Int'l () 16:10 EDT 17:12 EDT 1:02
29 jun 2015 C56X/LEast Hampton ()Pittsfield Muni () 13:22 EDT 13:50 EDT 0:28
29 jun 2015 C56X/LGeneral Mitchell Intl ()East Hampton () 09:13 CDT 12:06 EDT 1:53
28 jun 2015 C56X/LChicago Executive ()General Mitchell Intl () 21:41 CDT 22:00 CDT 0:19
28 jun 2015 C56X/LBradley Intl ()Chicago Executive () 18:01 EDT 19:06 CDT 2:05
28 jun 2015 C56X/LTeterboro ()Bradley Intl () 15:52 EDT 16:14 EDT 0:21
28 jun 2015 C56X/LMyrtle Beach Intl ()Teterboro () 13:18 EDT 14:34 EDT 1:15
27 jun 2015 C56X/LMichael J Smith Field ()Myrtle Beach Intl () 20:25 EDT 20:55 EDT 0:30
27 jun 2015 C56X/LWorcester Rgnl ()Michael J Smith Field () 17:18 EDT 19:06 EDT 1:48
27 jun 2015 C56X/LAlbany Intl ()Worcester Rgnl () 16:21 EDT 16:43 EDT 0:22
27 jun 2015 C56X/LStewart Intl ()Albany Intl () 14:50 EDT 15:09 EDT 0:19
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!