EJA638P / EJA638
NetJets Aviation "EXECJET" (alla flyg) netjets.com · Columbus, OH
Clearwater Intl ( – info)
St Petersburg-Clearwater, FL
Orlando Intl ( – info)
Orlando, FL
12:30 EDT
12:54 EDT
Scheduled: 11:42 EDT
Scheduled: 12:06 EDT
Duration: 0 timmar 24 minuter
fredag 29 april 2016
Status Försenat
Flygplan Cessna Citation Excel (tvåmotorig jet) (C56X – foton)
Hastighet Filed: 104 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 147 km    Planerat: 146 km
Sträcka n/a
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA638P från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
29 apr 2016 C56XClearwater Intl ()Orlando Intl () 12:30 EDT 12:54 EDT Enligt plan
27 apr 2016 C56X/LClearwater Intl ()Key West Intl () 10:04 EDT 10:53 EDT 0:49
24 apr 2016 C56X/LWashington Dulles Intl ()Clearwater Intl () 15:38 EDT 17:46 EDT 2:08
24 apr 2016 C56X/LCleveland-Hopkins Intl ()Washington Dulles Intl () 14:14 EDT 15:06 EDT 0:52
24 apr 2016 C56X/LPort Columbus Intl ()Cleveland-Hopkins Intl () 11:16 EDT 11:45 EDT 0:29
22 apr 2016 C56X/LChicago O'Hare Intl ()Port Columbus Intl () 15:57 CDT 17:48 EDT (?) 0:02
21 apr 2016 C56X/LTeterboro ()Chicago O'Hare Intl () 22:30 EDT 23:31 CDT 2:00
20 apr 2016 C56X/LChicago Midway Intl ()Teterboro () 21:14 CDT 23:54 EDT 1:40
20 apr 2016 C56XFulton County ()Chicago Midway Intl () 12:28 EDT 13:07 CDT 1:38
20 apr 2016 C56X/LDekalb-Peachtree ()Fulton County () 10:22 EDT 10:29 EDT 0:07
20 apr 2016 C56X/LBoca Raton ()Dekalb-Peachtree () 08:00 EDT 09:30 EDT 1:30
19 apr 2016 C56X/LTeterboro ()Boca Raton () 16:49 EDT 19:32 EDT 2:42
19 apr 2016 C56X/LTrenton Mercer ()Teterboro () 14:06 EDT 14:25 EDT 0:19
19 apr 2016 C56X/LIndianapolis Intl ()Trenton Mercer () 11:38 EDT 13:03 EDT 1:25
18 apr 2016 C56X/LSavannah/Hilton Head Intl ()Indianapolis Intl () 11:31 EDT 13:02 EDT 1:31
18 apr 2016 C56X/LLouisville Intl ()Savannah/Hilton Head Intl () 08:30 EDT 09:44 EDT 1:14
17 apr 2016 C56X/LCleveland-Hopkins Intl ()Louisville Intl () 19:44 EDT 20:37 EDT 0:53
17 apr 2016 C56XToronto Pearson Int'l ()Cleveland-Hopkins Intl () 18:25 EDT 19:03 EDT 0:38
17 apr 2016 C56XPhiladelphia Intl ()Toronto Pearson Int'l () 13:28 EDT 14:24 EDT 0:56
17 apr 2016 C56X/LTeterboro ()Philadelphia Intl () 11:11 EDT 11:46 EDT 0:34
16 apr 2016 C56X/LLynden Pindling Int'l (Nassau) ()Teterboro () 12:13 EDT 15:36 EDT 3:23
16 apr 2016 C56X/LPalm Beach Intl ()Lynden Pindling Int'l (Nassau) () 09:37 EDT 10:14 EDT 0:36
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!