EJA388
Netjets Aviation "Execjet" (alla flyg) · Columbus, OH
Santa Monica Muni ( – info)
Santa Monica, CA
Palm Springs Intl ( – info)
Palm Springs, CA
09:06 PDT
09:24 PDT
Scheduled: 09:00 PDT
Scheduled: 09:18 PDT
Duration: 0 timmar 18 minuter
onsdag 1 april 2015
Status Enligt plan (in 1 timmar 24 minuter)
Flygplan Cessna Citation Sovereign (tvåmotorig jet) (C680 – foton)
Hastighet Filed: 390 kts (graph)
Höjd Filed: 17,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 181 km    Planerat: 330 km
Sträcka PEVEE2 SLI V64 TRM (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA388 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
1 apr 2015 C680Santa Monica Muni ()Palm Springs Intl () 09:06 PDT 09:24 PDT Enligt plan
31 mar 2015 C680/LWilliam P Hobby ()Santa Monica Muni () 16:20 CDT 17:38 PDT 3:18
31 mar 2015 C680/LMcCarran Intl ()William P Hobby () 11:03 PDT 15:34 CDT 2:31
31 mar 2015 C680/LSan Diego Intl ()McCarran Intl () 08:30 PDT 09:19 PDT 0:49
30 mar 2015 C680/LSanta Barbara Muni ()San Diego Intl () 09:45 PDT 10:22 PDT 0:37
30 mar 2015 C680/LBob Hope ()Santa Barbara Muni () 08:35 PDT 08:57 PDT 0:22
30 mar 2015 C680/LSan Jose Int'l ()Bob Hope () 06:43 PDT 07:31 PDT 0:48
29 mar 2015 C680/LRogue Valley Intl ()San Jose Int'l () 17:41 PDT 18:36 PDT 0:55
29 mar 2015 C680/LHenderson Executive ()Rogue Valley Intl () 13:51 PDT 15:20 PDT 1:29
29 mar 2015 C680/LMetropolitan Oakland Intl ()Henderson Executive () 11:53 PDT 12:59 PDT 1:06
29 mar 2015 C680/LSan Jose Int'l ()Metropolitan Oakland Intl () 10:40 PDT 10:50 PDT 0:10
27 mar 2015 C680/LEagle County Rgnl ()San Jose Int'l () 15:50 MDT 16:50 PDT 2:00
25 mar 2015 C680/LLawrence Muni ()Eagle County Rgnl () 10:13 CDT 10:47 MDT 1:34
24 mar 2015 C680/LBozeman Yellowstone Intl ()Lawrence Muni () 17:42 MDT 20:36 CDT 1:54
24 mar 2015 C680/LEagle County Rgnl ()Bozeman Yellowstone Intl () 15:25 MDT 16:40 MDT 1:15
21 mar 2015 C680/LDallas Love Field ()Eagle County Rgnl () 11:25 CDT 12:12 MDT 1:47
20 mar 2015 C680/LPalm Beach Intl ()Dallas Love Field () 15:20 EDT 16:55 CDT 2:35
19 mar 2015 C680/LTeterboro ()Palm Beach Intl () 21:47 EDT 23:59 EDT 2:12
19 mar 2015 C680/LChicago O'Hare Intl ()Teterboro () 14:31 CDT 16:50 EDT 1:18
19 mar 2015 C680/LKansas City Intl ()Chicago O'Hare Intl () 12:14 CDT 13:11 CDT 0:57
19 mar 2015 C680/LHooks Mem ()Kansas City Intl () 10:06 CDT 11:32 CDT 1:26
19 mar 2015 C680/LAustin-Bergstrom Intl ()Hooks Mem () 08:25 CDT 08:52 CDT 0:27
18 mar 2015 C680/LWestchester County ()Austin-Bergstrom Intl () 13:45 EDT 16:31 CDT 3:46
18 mar 2015 C680/LTeterboro ()Westchester County () 11:47 EDT 11:57 EDT 0:10
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!