EJA387
NetJets Aviation "EXECJET" (alla flyg) netjets.com · Columbus, OH
Witham Field ( – info)
Stuart, FL
Clearwater Intl ( – info)
St Petersburg-Clearwater, FL
09:06 EST
09:30 EST
Scheduled: 09:00 EST
Scheduled: 09:24 EST
Duration: 0 timmar 24 minuter
lördag 13 februari 2016
Status Enligt plan (in 5 timmar 11 minuter)
Flygplan Cessna Citation Sovereign (tvåmotorig jet) (C680 – foton)
Hastighet Filed: 378 kts (graph)
Höjd Filed: 14,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 256 km    Planerat: 388 km
Sträcka PHK BRDGE7 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för EJA387 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
13 feb 2016 C680Witham Field ()Clearwater Intl () 09:06 EST 09:30 EST Enligt plan
12 feb 2016 C680/LPurdue University ()Witham Field () 09:17 EST 11:16 EST 1:59
12 feb 2016 C680/LChicago Executive ()Purdue University () 07:12 CST 08:43 EST 0:31
11 feb 2016 C680/LWilliamsburg Intl ()Chicago Executive () 20:31 EST 21:38 CST 2:06
11 feb 2016 C680/LWestchester County ()Williamsburg Intl () 18:23 EST 19:17 EST 0:54
11 feb 2016 C680/LHartford-Brainard ()Westchester County () 16:26 EST 16:54 EST 0:28
11 feb 2016 C680/LPhoenix-Mesa Gateway ()Hartford-Brainard () 08:56 MST 15:24 EST 4:28
10 feb 2016 C680/LLos Angeles Intl ()Palm Springs Intl () 11:57 PST 12:38 PST 0:41
10 feb 2016 C680/LCleveland Muni ()Los Angeles Intl () 08:40 CST 10:10 PST 3:30
10 feb 2016 C680/LWichita Dwight D Eisenhower National ()Cleveland Muni () 06:41 CST 07:40 CST 0:59
2 feb 2016 C680/LDallas/Fort Worth Intl ()Wichita Dwight D Eisenhower National () 14:11 CST 14:58 CST 0:47
2 feb 2016 C680/LWichita Dwight D Eisenhower National ()Dallas/Fort Worth Intl () 12:01 CST 13:00 CST 0:59
2 feb 2016 C680/LNorfolk Intl ()Wichita Dwight D Eisenhower National () 06:44 EST 08:58 CST 3:14
1 feb 2016 C680/LTeterboro ()Norfolk Intl () 14:40 EST 15:33 EST 0:53
31 jan 2016 C680/LRaleigh-Durham Intl ()Teterboro () 14:44 EST 15:48 EST 1:04
31 jan 2016 C680/LDelaware Coastal ()Raleigh-Durham Intl () 11:46 EST 12:36 EST 0:50
30 jan 2016 C680/LDallas Love Field ()Delaware Coastal () 18:02 CST 21:30 EST 2:28
30 jan 2016 C680/LBirmingham-Shuttlesworth Intl ()Dallas Love Field () 14:31 CST 16:01 CST 1:30
30 jan 2016 C680/LGlendale Muni ()Birmingham-Shuttlesworth Intl () 09:19 MST 13:10 CST 2:50
30 jan 2016 C680/LAlbuquerque Intl Sunport ()Glendale Muni () 07:15 MST 08:17 MST 1:02
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!