CNS33
Cobalt Air "CHRONOS" (alla flyg) · Portsmouth, NH
Rickenbacker Intl ( – info)
Columbus, OH
Lawrence J Timmerman ( – info)
Milwaukee, WI
16:10 EST
16:47 CST
Scheduled: 16:00 EST
Scheduled: 16:37 CST
Duration: 1 timmar 37 minuter
torsdag 11 februari 2016
Status Enligt plan (in 1 timmar 47 minuter)
Flygplan Pilatus PC-12 (enmotorig turboprop) (PC12 – foton)
Hastighet Filed: 267 kts (graph)
Höjd Filed: 16,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 562 km    Planerat: 566 km
Sträcka ROD (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för CNS33 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
11 feb 2016 PC12Rickenbacker Intl ()Lawrence J Timmerman () 16:10 EST 16:47 CST Enligt plan
10 feb 2016 PC12/LWest Michigan Rgnl ()Rickenbacker Intl () 17:41 EST 18:42 EST 1:01
10 feb 2016 PC12/LLorain County Rgnl ()West Michigan Rgnl () 15:20 EST 16:25 EST 1:05
9 feb 2016 PC12/LDecatur ()Lorain County Rgnl () 15:22 CST 17:39 EST 1:17
9 feb 2016 PC12/LDekalb-Peachtree ()Decatur () 12:40 EST 13:34 CST 1:54
8 feb 2016 PC12/LTeterboro ()Dekalb-Peachtree () 15:20 EST 18:17 EST 2:57
7 feb 2016 PC12/LLovell Field ()Teterboro () 22:47 EST 01:23 EST (+1) 2:36
6 feb 2016 PC12/LRaleigh-Durham Intl ()Lovell Field () 17:09 EST 18:44 EST 1:35
6 feb 2016 PC12/LMorristown Muni ()Raleigh-Durham Intl () 14:40 EST 16:39 EST 1:59
6 feb 2016 PC12/LRaleigh-Durham Intl ()Morristown Muni () 12:35 EST 14:04 EST 1:29
5 feb 2016 PC12/LLaurence G Hanscom Fld ()Raleigh-Durham Intl () 19:46 EST 22:10 EST 2:24
5 feb 2016 PC12/LPortsmouth Intl At Pease ()Laurence G Hanscom Fld () 18:40 EST 19:04 EST (?) 0:09
29 jan 2016 PC12/LGroton-New London ()Portsmouth Intl At Pease () 10:42 EST 11:20 EST 0:38
29 jan 2016 PC12/LWings Field ()Groton-New London () 08:27 EST 09:05 EST 0:37
29 jan 2016 PC12/LIgor I Sikorsky Memorial ()Wings Field () 07:02 EST 07:51 EST 0:48
28 jan 2016 PC12/LAdirondack Rgnl ()Igor I Sikorsky Memorial () 17:01 EST 18:07 EST 1:06
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!