Care Flight 21 (spåra inkommande flyg)
CFH21 · "Care Flight" (alla flyg)
Darwin Int'l / RAAF ()
Daly River ()
18:13 ACST
18:27 ACST
Scheduled: 17:45 ACST
Scheduled: 17:59 ACST
Duration: 0 timmar 14 minuter
måndag 25 juli 2016
Status Enligt plan (spåra inkommande flyg)
Flygplan Beechcraft Super King Air 200 (tvåmotorig turboprop) (BE20 – foton)
Hastighet Filed: 221 kts (graph)
Höjd Filed: 8,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 150 km    Planerat: 159 km
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för CFH21 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
25 jul 2016 BE20Daly River ()Darwin Int'l / RAAF () 18:50 ACST 19:04 ACST Enligt plan
25 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Daly River () 18:13 ACST 18:27 ACST Enligt plan
25 jul 2016 BE20Port Keats Airfield ()Darwin Int'l / RAAF () 15:48 ACST 16:31 ACST 0:43
25 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Port Keats Airfield () 14:50 ACST 15:24 ACST 0:34
21 jul 2016 BE20RAAF Tindal ()Darwin Int'l / RAAF () 13:31 ACST 14:12 ACST 0:41
21 jul 2016 BE20RAAF Tindal ()Oenpelli () 13:31 ACST Omdirigerat
21 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()RAAF Tindal () 12:11 ACST 13:50 ACST (?) 1:39
20 jul 2016 BE20Ramingining ()Darwin Int'l / RAAF () 19:23 ACST 19:33 ACST (?) 0:10
20 jul 2016 BE20Gove ()Ramingining () 18:07 ACST 18:38 ACST (?) 0:31
20 jul 2016 BE20Gove ()Ramingining () 18:07 ACST 18:35 ACST 0:28
20 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Gove () 15:41 ACST 17:21 ACST 1:40
20 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Gove () 15:41 ACST 17:21 ACST 1:40
19 jul 2016 BE20Jabiru ()Darwin Int'l / RAAF () 23:36 ACST 00:33 ACST (+1) (?) 0:57
19 jul 2016 BE20Numbulwar ()Jabiru () 22:14 ACST 23:03 ACST 0:49
19 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Numbulwar () 20:18 ACST 21:40 ACST 1:22
19 jul 2016 BE20Jabiru ()Darwin Int'l / RAAF () 18:27 ACST 19:01 ACST 0:34
19 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Jabiru () 17:12 ACST 17:49 ACST 0:37
19 jul 2016 BE20Delissaville ()Darwin Int'l / RAAF () 13:43 ACST 13:51 ACST 0:08
19 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Delissaville () 12:58 ACST 13:08 ACST 0:10
18 jul 2016 BE20Bathurst Island ()Darwin Int'l / RAAF () 17:08 ACST 17:26 ACST 0:18
18 jul 2016 BE20Elcho Island ()Bathurst Island () 15:35 ACST 16:49 ACST 1:14
18 jul 2016 BE20Ramingining ()Elcho Island () 14:56 ACST 15:09 ACST 0:13
18 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Ramingining () 13:17 ACST 14:17 ACST 1:00
16 jul 2016 BE20Mcarthur River Mine ()Darwin Int'l / RAAF () 16:38 ACST 18:12 ACST 1:34
16 jul 2016 BE20Borroloola ()Mcarthur River Mine () 15:16 ACST 15:34 ACST (?) 0:18
16 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Borroloola () 12:58 ACST 14:46 ACST 1:48
16 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Port Keats Airfield () 12:58 ACST Omdirigerat
14 jul 2016 BE20Timber Creek ()Darwin Int'l / RAAF () 17:01 ACST 17:58 ACST 0:57
14 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Timber Creek () 15:13 ACST 16:37 ACST 1:24
14 jul 2016 BE20Bathurst Island ()Darwin Int'l / RAAF () 12:54 ACST 13:14 ACST 0:20
14 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Bathurst Island () 12:15 ACST 12:31 ACST 0:16
13 jul 2016 BE20Bulman Delara ()Darwin Int'l / RAAF () 16:15 ACST 17:24 ACST 1:09
13 jul 2016 BE20Groote Eylandt ()Bulman Delara () 14:51 ACST 15:33 ACST 0:42
13 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Groote Eylandt () 13:07 ACST 14:27 ACST 1:20
12 jul 2016 BE20Gove ()Darwin Int'l / RAAF () 16:29 ACST 18:04 ACST 1:35
12 jul 2016 BE20Darwin Int'l / RAAF ()Gove () 14:28 ACST 15:59 ACST 1:31
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!