• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
06:25 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareAir Wisconsin (ZW) #4010

Thumbnail
Air Wisconsin 4010
AWI4010 · "Air Wisconsin" (alla flyg)
Charlotte/Douglas Intl ()
Gate E7
Richmond Intl ()
Gate A8
Scheduled: 11:16 EST
7-day average: 12:05 EST
Scheduled: 12:02 EST
7-day average: 12:51 EST
Duration: 0 timmar 46 minuter
fredag 6 mars 2015
Status Enligt plan (in 4 timmar 49 minuter)
Flygplan Canadair Regional Jet CRJ-200 (tvåmotorig jet) (CRJ – foton)
Hastighet Filed: 203 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 413 km    Planerat: 455 km
PrisAverage: $203.49 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka MERIL6 MERIL RDU LVL (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för AWI4010 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
6 mar 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:26 EST 12:12 EST Enligt plan
5 mar 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 13:38 EST 14:21 EST 0:43
4 mar 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 12:04 EST 12:48 EST 0:44
3 mar 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:26 EST 12:06 EST 0:40
2 mar 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 15:09 EST 15:48 EST 0:39
1 mar 2015 CRJLouisville Intl ()Philadelphia Intl () 07:21 EST 08:37 EST 1:16
28 feb 2015 CRJ2/LRichmond Intl ()Charlotte/Douglas Intl () 13:20 EST 14:17 EST 0:57
28 feb 2015 CRJ2/LCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:52 EST 12:31 EST 0:39
27 feb 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 12:19 EST 12:57 EST 0:38
26 feb 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:24 EST 12:08 EST Inställt
25 feb 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:21 EST 12:01 EST 0:40
24 feb 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 12:11 EST 12:53 EST 0:42
23 feb 2015 CRJCharlotte/Douglas Intl ()Richmond Intl () 11:41 EST 12:23 EST 0:42
22 feb 2015 CRJLouisville Intl ()Philadelphia Intl () 07:10 EST 08:38 EST Inställt
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem