Thumbnail
US Airways 1891
AWE1891 / AAL1891 · "Cactus" (alla flyg) usairways.com
Charlotte/Douglas Intl ()
Gate D4
Jacksonville Intl ()
Gate C10
Scheduled: 17:55 EDT
Scheduled: 18:52 EDT
Duration: 0 timmar 57 minuter
lördag 4 juli 2015
Status Enligt plan (in 6 timmar 29 minuter)
Flygplan Airbus A319 (tvåmotorig jet) (A319 – foton)
Hastighet Filed: 223 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 530 km    Planerat: 573 km
PrisAverage: $159.49 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka BUCKL8 BUCKL CAE ESENT LUNNI1 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för AWE1891 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
4 jul 2015 A319Charlotte/Douglas Intl ()Jacksonville Intl () 18:05 EDT 19:02 EDT Enligt plan
28 jun 2015 A319/LCharlotte/Douglas Intl ()Jacksonville Intl () 18:24 EDT 19:15 EDT 0:51
28 jun 2015 A319/LReagan National ()Charlotte/Douglas Intl () 15:39 EDT 16:34 EDT 0:55
27 jun 2015 A319/LCharlotte/Douglas Intl ()Jacksonville Intl () 18:35 EDT 19:26 EDT 0:51
21 jun 2015 A319/LCharlotte/Douglas Intl ()Jacksonville Intl () 19:54 EDT 20:43 EDT 0:49
21 jun 2015 A319/LReagan National ()Charlotte/Douglas Intl () 15:27 EDT 16:23 EDT 0:56
20 jun 2015 A319/LCharlotte/Douglas Intl ()Jacksonville Intl () 18:09 EDT 18:57 EDT 0:48
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem
 

Logga in

Har du inget konto? Registrera dig nu (kostnadsfritt) för kundanpassade funktioner, flygmeddelanden och mer!