• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
07:49 EST


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareExpressJet (EV) #6126

Thumbnail
ExpressJet 6126 (spåra inkommande flyg)
ASQ6126 · "Acey" (alla flyg) expressjet.com
Elmira/Corning Rgnl ()
Gate 2
Chicago O'Hare Intl ()
Gate F26
Scheduled: 17:00 EST
7-day average: 17:25 EST
Scheduled: 17:50 CST
7-day average: 18:12 CST
Duration: 1 timmar 50 minuter
måndag 2 mars 2015
Status Enligt plan (in 9 timmar 30 minuter) (spåra inkommande flyg)
Flygplan Embraer ERJ-135 (tvåmotorig jet) (E135 – foton)
Hastighet Filed: 227 kts (graph)
Höjd (graph)
Avstånd Direkt: 910 km    Planerat: 943 km
PrisAverage: $133.97 (Flygbolagsuppgifter)
Sträcka HERBA Q436 EMMMA WYNDE6 (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för ASQ6126 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
2 mar 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:30 EST 18:20 CST Enligt plan
1 mar 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 18:00 EST 18:56 CST 1:56
27 feb 2015 E145/LElmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:24 EST 17:53 CST 1:29
26 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 19:12 EST 19:40 CST 1:28
25 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:29 EST 18:14 CST 1:45
24 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 18:49 EST 19:26 CST 1:37
23 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:24 EST 18:01 CST 1:37
22 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:46 EST 18:29 CST 1:43
20 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 18:04 EST 18:36 CST 1:32
19 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 17:42 EST 18:12 CST 1:30
18 feb 2015 E135Elmira/Corning Rgnl ()Chicago O'Hare Intl () 18:36 EST 19:05 CST 1:29
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem