• Gå med i FlightAware (Varför bli medlem?)
  • Logga in
  • US Flag SE Flag 
05:04 EDT


 

Flygplatsspårare/info


-eller-


 

Live flygspårareAmeriflight #1792

Thumbnail
Ameriflight 1792
AMF1792 · "Amflight" (alla flyg)
Dallas/Fort Worth Intl ()
Lubbock Smith Intl ()
04:11 CDT
05:22 CDT
Scheduled: 04:00 CDT
7-day average: 04:00 CDT
Scheduled: 05:11 CDT
7-day average: 05:16 CDT
Duration: 1 timmar 11 minuter
fredag 25 juli 2014
Status Enligt plan (in 6 minuter)
Flygplan Beechcraft Airliner (tvåmotorig turboprop) (BE99 – foton)
Hastighet Filed: 210 kts (graph)
Höjd Filed: 10,000 fot (graph)
Avstånd Direkt: 453 km    Planerat: 478 km
Sträcka KING7 GTH V102 LBB (Avkoda)
AKTIVITETSLOGG
Vill du ha fullständig bakgrundsrapport för AMF1792 från år 1998 och framåt? Köp nu. Få den inom en timme.
Datum Flygplan Från Destination Avgångstid Ankomst Flygtid
25 jul 2014 BE99Dallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 04:11 CDT 05:22 CDT Enligt plan
24 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 06:46 CDT 07:27 CDT 0:41
24 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 04:08 CDT 05:20 CDT 1:12
23 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 06:58 CDT 07:41 CDT 0:43
23 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 04:08 CDT 05:18 CDT 1:10
22 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 06:57 CDT 07:37 CDT 0:40
22 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 03:56 CDT 05:13 CDT 1:17
18 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 06:58 CDT 07:54 CDT 0:56
18 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 03:58 CDT 05:23 CDT 1:25
17 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Amarillo Intl () 07:13 CDT 08:38 CDT 1:25
17 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 07:13 CDT Omdirigerat
17 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 03:54 CDT 05:27 CDT 1:33
16 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 07:23 CDT 08:03 CDT 0:40
16 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 03:53 CDT 05:12 CDT 1:19
15 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 07:11 CDT 08:14 CDT (?) 1:03
15 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 04:07 CDT 05:25 CDT 1:18
11 jul 2014 BE99/ALubbock Smith Intl ()Perry Lefors Field () 07:15 CDT 08:27 CDT (?) 1:12
11 jul 2014 BE99/ADallas/Fort Worth Intl ()Lubbock Smith Intl () 03:57 CDT 05:19 CDT 1:21
Registrerade användare (det är gratis och enkelt att registrera sig!) ser 4 months historia. Bli medlem